Virtual Machine

Öncelikle merhaba, forumda yarım saat gezmeme rağmen konuyu nereye açacağımı bir türlü bulamadım ayrıca forumda bu gibi içerik ve sorunların paylaşılabileceği bir başlığın eksik olduğunu düşünüyorum. Konuyu bir nevi istek, öneri maiyetinde gördüğüm için buraya bırakıp uygun yere moderatörler tarafından taşınacağını ümit ederek geçiyorum;

Aslında sorun çok basit, sanal makinada clientsiz bir şekilde oyunu nasıl açarım?
Yanlış anlaşılmasın, soruyu izah etmek çok basit. :)
Yardım edebilecek, fikir tavsiyesi verebilecek, öneri sunabilecek herkese minnettarım.

bende24

PHBOT Destek Ekibi
Süper moderator
Öncelikle merhaba, forumda yarım saat gezmeme rağmen konuyu nereye açacağımı bir türlü bulamadım ayrıca forumda bu gibi içerik ve sorunların paylaşılabileceği bir başlığın eksik olduğunu düşünüyorum. Konuyu bir nevi istek, öneri maiyetinde gördüğüm için buraya bırakıp uygun yere moderatörler tarafından taşınacağını ümit ederek geçiyorum;

Aslında sorun çok basit, sanal makinada clientsiz bir şekilde oyunu nasıl açarım?
Yanlış anlaşılmasın, soruyu izah etmek çok basit. :)
Yardım edebilecek, fikir tavsiyesi verebilecek, öneri sunabilecek herkese minnettarım.
Ekran kartı aktif ettiğin müddetçe her türlü açarsın botla girişte direk clientles mi normal mi girsin diye bir seçenek var benim kullandığım phbotta böyle bir seçenek var başka bir bot kontrol etmedim dediğim gibi orjinal bilgisayarından kasma yerine götür sonra çık Kasım’a scriptlerini alıp satım ayarlarını yap sanal makinadaki bilgisayarına aktar o ayarları kullan sorunsuz çalışır

Öncelikle çok teşekkür ederim. Daha önce ki girişimlerimde " sorry this application cannot run under a virtual machine " hatasını almaktaydım. Şimdi üzerinde biraz daha durmak istiyorum ve bir sunucu kiralamadan önce bilgili kişilerden tecrübelerini rica etmekti maksadım. Yani anlattığınız olay; "ekran kartlı" bir sunucuda bu hatayı almazsın mı demek oluyor?

bende24

PHBOT Destek Ekibi
Süper moderator
Öncelikle çok teşekkür ederim. Daha önce ki girişimlerimde " sorry this application cannot run under a virtual machine " hatasını almaktaydım. Şimdi üzerinde biraz daha durmak istiyorum ve bir sunucu kiralamadan önce bilgili kişilerden tecrübelerini rica etmekti maksadım. Yani anlattığınız olay; "ekran kartlı" bir sunucuda bu hatayı almazsın mı demek oluyor?
O hatayı kaldırabilirsin o hata basit Karahan online multi client açmak ile ilgili Google’da araştır bulursun çözümleri 2 kod değiştiriyorsun açıyorsun

Belirtmiş olduğunuz üzere forumlara baktım fakat bahsi geçen kodlara ulaşamadım. Günlerdir bu hata üzerinde forumları inceliyorum ve bu soruna " basit " cevabını yapıştırabilen kimseye rasltmadım. :) İsmi lazım olmayan bir vps-vds sunucu kiralayan biryer ile görüştüm ve bunu aşman "imkansız" dedi. Sizden ricamdır, musait olduğunuz bir zaman diliminde tecrübe ve bilgilerinize sığınaraktan sizin için basit bizim için imkansız görünen şu olayı bahsi geçen kodlar ile paylaşabilirseniz minnettar kalırım.

bende24

PHBOT Destek Ekibi
Süper moderator
Belirtmiş olduğunuz üzere forumlara baktım fakat bahsi geçen kodlara ulaşamadım. Günlerdir bu hata üzerinde forumları inceliyorum ve bu soruna " basit " cevabını yapıştırabilen kimseye rasltmadım. :) İsmi lazım olmayan bir vps-vds sunucu kiralayan biryer ile görüştüm ve bunu aşman "imkansız" dedi. Sizden ricamdır, musait olduğunuz bir zaman diliminde tecrübe ve bilgilerinize sığınaraktan sizin için basit bizim için imkansız görünen şu olayı bahsi geçen kodlar ile paylaşabilirseniz minnettar kalırım.
f8 serverler için imkansız olabilir belki fakat

şunu denermisin ben uğraştığım vakit çözmüştüm karahan onlinede 2den fazla çar açıp markete koyduğumu biliyorum oyun içi stall yani

Başlat
Çalıştır- regedit yaz enter.
HKEY_LOCAL_MACHINE -> HARDWARE -> DESCRIPTION -> System
VideoBiosVersion anahtarının içeriğini sil, tamam de ve kapat.

mx uzantılı dosyası not pad ile açın sonra

svga.vramSize = 268435456
isolation.tools.getPtrLocation.disable = "TRUE"
isolation.tools.setPtrLocation.disable = "TRUE"
isolation.tools.setVersion.disable = "TRUE"
isolation.tools.getVersion.disable = "TRUE"
monitor_control.disable_directexec = "TRUE"
monitor_control.disable_chksimd = "TRUE"
monitor_control.disable_ntreloc = "TRUE"
monitor_control.disable_selfmod = "TRUE"
monitor_control.disable_reloc = "TRUE"
monitor_control.disable_btinout = "TRUE"
monitor_control.disable_btmemspace = "TRUE"
monitor_control.disable_btpriv = "TRUE"
monitor_control.disable_btseg = "TRUE"
monitor_control.restrict_backdoor = "TRUE"

bunların ekleyin ve virtual machinenizi açın.Son olarak regeditten ayar yapıcaz.Regedit e giriyorsunuz ordan bu yolu izliyorsunuz

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

burdaki 0000 anahtarının içindeki DriverDesc verisine sağ tıklayıp değiştir diyorsunuz ve içindeki değer verisini siliyorsunuz tamam deyip kapatıyorsunuz. Sonra açıyorsunuz charınızı.Monitor control kapatıldığı için kasma oluyor ama yinede 1 2 char açarsınız en azından paranızı aktarmak için veya pazar yapamk için

aynen böyle yazıyor şu en alttakini denemiştim olmadı fakat üstteki vm(virtual machine) uzantılı dosya nerede onu bulamadım
bu arada virtual pc 2007 sürüm kullanıyorum winxp sanal pcem sorunsuz kullanıyorum problemim bu sorunu çözersem oyundan 2 tane açabilicem

Bahsettiğiniz gibi sırayla denedim ve bir sonuç alamadım gereği de kalmadı zaten, iyi alakanız için teşekkür ederim.