Forum'da konu açmadan/yorum göndermeden önce dikkat edilmesini gerektiren durumlar

DontAsk

Aktif Üye
Yönetici
#1
Merhaba, her ne kadar kurallara bağlı bir forum olmayı istemesek de bazı konularda ister istemez forum düzenini sağlamak için kurallarımızın olması gerekiyor.

Öncelikle paylaşacağınız konular/yapacağınız yorumlarda hiç kimseye ailevi,dini ve etnik kökenini yargılayacak şekilde konuşmamanız gerekiyor. Bu tarz yorumlarda/konularda ilk olarak postunuz/konunuz kaldırılır. Tekrarlamanız halinde 1 günlük uzaklaştırma alırsınız. Eğer devam ederseniz üyeliğiniz kalıcı olarak kapatılacaktır.

Bir diğer husus ise paylaştığınız dosyaların zararlı içeriklere sahip olmaması gerekmekte. Bir dosyayı paylaşmadan önce zararlı içeriğe sahip olup olmadığından emin olmalısınız. Aynı şekilde bir dosyayı indirirken dosyayı mutlaka bir antivirüs uygulaması tarafından taratın. Bazı dosyalar şifreli olduğundan dolayı virüslü olarak görülebilir, bu tip durumlarda dosyayı kullanıp kullanmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Dosyayı paylaşan kişinin olası bir art niyetli paylaşımı görülürse, konusundaki linkleri silinir ve üyeliği kalıcı olarak uzaklaştırılır.

Zaten burada yazdığım durumları bilecek kadar olgun insanlar olduğunuzu biliyorum, fakat yine de paylaşma gereksinimi duydum. Aynı şekilde eğer forumdaki huzuru kaçırmaya yönelik,rahatsız edici durumlar olursa bu konu altından eklemeler yapacağım. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.