F8Filter'da karşılaşılan hatalar ve çözümleri

DontAsk

Üye
Yönetici
Sorun: Oyunu indirdim start'a bastım fakat client gelmiyor. (launcher'da kalıyor)

Çözüm;

1-) Oyun klasörünüzün içerisinde F8lib.dll dosyasının olduğundan kesinlikle emin olun. Anti virüs programları f8lib.dll dosyasını zararlı yazılım olarak algılayıp silebiliyor. Eğer f8lib.dll dosyası klasörünüzde bulunmuyorsa oyun sahibiniz ile iletişime geçerek güncell f8lib.dll dosyasını kendisinden alabilirsiniz.

2-) İndirdiğiniz dosyaların kesinlikle girmeye çalıştığınız oyunun FULL Client'ı olduğundan emin olun, dosya değişikliklerinde oyunda sorun yaşayacağınız için dll yüklenmeyi bırakmış olabilir.

3-) Yüklü olan anti-virüs programınıza ya oyunun bulunduğu klasörleri dışlama yapmanız yada antivirüs programınızı kapatmanız gerekmektedir.(Windows defender kullananların da bu uyarıyı gözardı etmemesi gerekmekte.)

4-) Eğer hala sorununuz devam ediyorsa bilgisayarınızdaki "C:\windows\system32\drivers\etc\hosts" yoluna gidip hosts dosyanızın farklı bir uygulama tarafından kontrol edilmediğinden emin olun( özellikle wolfteam veya zula oynayan oyuncularda bu sorun kesinlikle yaşanmaktadır o yüzden bilgisayarlarına format atmaları gerekmektedir.) Eğer hosts dosyanız başka bir program tarafından kontrol ediliyorsa öncelikle hangi program tarafından edildiğini öğrenip onu düzelmeniz gerekmektedir. Eğer dosyayı bulamayıp sorunu düzeltemediyseniz bilgisayarınıza format atmanız gerekmektedir.

Sorun: Contact f8 games support (error code -4)

Çözüm;

1-) Sanal makine(Virtual machine) kullanımları f8games tarafından yasaklanmıştır. Oyunlarda pc limit aşımı için kullanıldığından kullandığınız bilgisayarın gerçek bilgisayarınız olması gerekmektedir. Bu yüzden sanal makineler üzerinden girişler kapalıdır, sanal makinenizi kapatıp kendi bilgisayarınızdan rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Sorun: Contact f8 games support (error code -4.1)

Çözüm;

1-) Windows xp ve altı sürümler ile giriş yapılması f8games tarafından engellenmiştir. Bilgisayarınızın minimum windows vista ve üzeri işletim sistemlerinde olması gerekmektedir.(windows7,windows8,windows8.1,windows10 ve üzeri)

Sorun: Debugger has found on this machine

Çözüm;

1-) Öncelikle bu hata genellikle xp bilgisayarlarda denk gelmektedir. İşletim sistemi gereksinimleri bir üstte belirtilen gibi olmalıdır.

2-) Bilgisayarınız xp değilse ve bu hata ile karşılaşıyorsanız uyumluluk modunu windows xp olarak seçmediğinizden emin olun.

3-) Kullandığınız bot sürümlerinin (örneğin joysro mbot) clientinize müdahale etmediğinden emin olun. Eğer sorun yaşatıyorsa bu link üzerinden f8games tarafından paylaşılan reklamsız mbot u indirebilirsiniz.

4-) Bilgisayarınızda açık olan debugger programlarını kontrol edin ve oyuna müdahale etmeye çalışmadığından emin olun. (ollydebug,x64dbg vb.)