F8Filter'da karşılaşabileceğiniz sorunlar ve çözümleri

DontAsk

Aktif Üye
Yönetici
#1
Merhaba Sroloji Üyeleri. Bu konuda F8filter'da karşılaşabileceğiniz bazı problemler ve çözümlerinden bahsedeceğim.

Sorun: Oyunu indirdim start'a bastım fakat client gelmiyor. (launcher'da kalıyor)
Çözüm;

1.ADIM
Oyun klasörünüzün içerisinde F8lib.dll dosyasının olduğundan kesinlikle emin olun. Anti virüs programları f8lib.dll dosyasını zararlı yazılım olarak algılayıp silebiliyor. Eğer f8lib.dll dosyası klasörünüzde bulunmuyorsa oyun sahibiniz ile iletişime geçerek güncell f8lib.dll dosyasını kendisinden alabilirsiniz.

2.ADIM
İndirdiğiniz dosyaların kesinlikle girmeye çalıştığınız oyunun FULL Client'ı olduğundan emin olun, dosya değişikliklerinde oyunda sorun yaşayacağınız için dll yüklenmeyi bırakmış olabilir.

3.ADIM
Yüklü olan anti-virüs programınıza ya oyunun bulunduğu klasörleri dışlama yapmanız yada antivirüs programınızı kapatmanız gerekmektedir.(Windows defender kullananların da bu uyarıyı gözardı etmemesi gerekmekte.)

4.ADIM
Eğer hala sorununuz devam ediyorsa bilgisayarınızdaki "C:\windows\system32\drivers\etc\hosts" yoluna gidip hosts dosyanızın farklı bir uygulama tarafından kontrol edilmediğinden emin olun( özellikle wolfteam veya zula oynayan oyuncularda bu sorun kesinlikle yaşanmaktadır o yüzden bilgisayarlarına format atmaları gerekmektedir.) Eğer hosts dosyanız başka bir program tarafından kontrol ediliyorsa öncelikle hangi program tarafından edildiğini öğrenip onu düzelmeniz gerekmektedir. Eğer dosyayı bulamayıp sorunu düzeltemediyseniz bilgisayarınıza format atmanız gerekmektedir. Eğer format atacak durumda değilseniz ipinput programı vasıtası ile oynamakta olduğunuz serverın domain bölümü yerine o serverin direkt olarak ip adresini girebilirsiniz. Oynadığınız serverın ip adresini görmek için "CMD konsolunu açıp -> "ping" yazıp boşluk bıraktıktan sonra "serverın domaini"ni yazıp ip adresini görebilirsiniz."

Sorun: (error code -4) Contact f8 games support
Çözüm;
Sanal makine(Virtual machine) kullanımları f8games tarafından yasaklanmıştır. Oyunlarda pc limit aşımı için kullanıldığından kullandığınız bilgisayarın gerçek bilgisayarınız olması gerekmektedir. Bu yüzden sanal makineler üzerinden girişler kapalıdır, sanal makinenizi kapatıp kendi bilgisayarınızdan rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Sorun: (error code -4.1) Contact f8 games support
Çözüm;
Windows xp ve altı sürümler ile giriş yapılması f8games tarafından engellenmiştir. Bilgisayarınızın minimum windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde olması gerekmektedir.(windows7,windows8,windows8.1,window s10 ve üzeri)

Sorun: Debugger has found on this machine
Çözüm;

1.ADIM
Öncelikle bu hata genellikle xp bilgisayarlarda denk gelmektedir. İşletim sistemi gereksinimleri bir üstte belirtilen gibi olmalıdır.

2.ADIM
Bilgisayarınız xp değilse ve bu hata ile karşılaşıyorsanız uyumluluk modunu windows xp olarak seçmediğinizden emin olun.

3.ADIM
Kullandığınız bot sürümlerinin (örneğin joysro mbot) clientinize müdahale etmediğinden emin olun. Eğer sorun yaşatıyorsa bu link üzerinden f8games tarafından paylaşılan reklamsız mbot u indirebilirsiniz.

4.ADIM
Bilgisayarınızda açık olan debugger programlarını kontrol edin ve oyuna müdahale etmeye çalışmadığından emin olun. (ollydebug,x64dbg vb.)

Sorun: Sbotun hide client ve relogin özelliklerini kullanamıyorum.
Çözüm;
Sbot'un crackli sürümünde geliştiricisi olan shivadan kaynaklanan problemlerden ötürü relogin ve hide client özellikleri çalışmamakta. Bu özellikleri kullanabilmek için sbotun son sürümlerinden birini kullanmanız gerekiyor. (ücretli sürümlerde tamamen düzgün bir şekilde çalışmaktadır.) Client'ınızı gizlemek için window hide tool isimli 3. parti uygulamayı kullanabilirsiniz. (Ücretli sürüm kullananlar için gerekli değil zaten sbotun kendi gizlemesi çalışmakta.)