F8Filter Global color / Title color ayarları

DontAsk

Aktif Üye
Yönetici
Merhabalar,

Bir çoğunuza daha önce skype üzerinden desteğini vermiştim fakat bu ayarları konu halinde size anlatmanın daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Öncelikle title color için renk ayarlarımız "RGB to int" halinde olmalıdır. Bunun için sizlere güzel bir websitesi tavsiye edebilirim.

Örnek olarak sizlerle kırmızı rengini inceleyelim

Kırmızı değerini girdiğimizde çıkan "16711780" değerini F8filter veritabanında bulunan _Char tablosundaki HWANColor column'una girerek dilediğiniz karakterin title rengini kırmızı olarak belirleyebilirsiniz.

Gelelim asıl kafanızı karıştıran Global color ayarına;

Yine sizlere örnek olarak kırmızı rengini göstereceğim.

Joymax chat renklerini ayarlarken rgb yerine argb şeklinde okumaktadır. Bu yüzden işin içerisine şeffaflık da dahil olacak ve işlemimiz title color'a nazaran biraz daha farklı olacak.

Öncelikle RGB mizin hex değeri (kırmızı için) "FF 00 00". Fakat bizim öncelikle bunu ARGB yapmamız lazım şeffaflığını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz fakat ben size örneğimde şeffaf olmadan göstereceğim. A değeri için en yüksek alabileceğimiz değer FF'dir. En yüksek değeri aldığımızda rengimiz şeffaf olmayacak. Siz bunu dilediğiniz gibi düşürebilirsiniz.

FF değerini de sıralamada olduğu gibi en hex değerimizin en başına ekliyoruz. Değerimiz artık "FF 00 00" yerine "FF FF 00 00" şeklinde oluyor.

Daha sonrasında ise bilgisayarınızdan hesap makinesini açın, Yan barını açıp oradan programlayıcı (programmer) seçeğine tıklayın.

Daha sonrasında programlayıcı seçeğindeki hesap makinemizden HEX alanını tıklayalım.

Elimizdeki HEX Değerini "FF FF 00 00" bu alana geçirelim.

Daha sonrasında ise altta bulunan QWORD seçeneğine tıklayıp değerimizi DWORD'e çevirelim.

Bu alana tıkladığınızda DEC(Decimal) değeri "4,294,901,760‬" dan "-65536" değerine değişecek.

İşte bu değer sizin alacağınız değer olacak. F8Filter dbsine gelip _RefGlobalChattingColor tablosuna girin, ardından hangi globalınızı kullanacaksanız onun _RefObjCommon'unuzda bulunan ID'sini RefItemID column'una gireceksiniz ve vereceğiniz rengi (örnekteki kırmızı için "-65536") ARGB column'una gireceksiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra filterınıza restart attığınız takdirde otomatik olarak etkinleşecektir.